Instalacje fotowoltaiczne

 

Fotowoltaika

Instalacja fotowoltaicznaOferta naszej firmy jest bogata i dotyczy tworzenia różnych instalacji – zajmujemy się także montażem fotowoltaiki. Zlecenia realizujemy w województwie łódzkim – w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Rawie Mazowieckiej, a także w mniejszych miejscowościach.

Instalacja fotowoltaiczna, z języka angielskiego nazywana często skrótowo PV (photovoltaics – fotowoltaika), jest to zespół elementów tworzących układ przekształcający energię słoneczną w energię elektryczną, czyli po prostu produkujący prąd ze słońca. W skład tego układu wchodzą przede wszystkim ogniwa fotowoltaiczne łączone w większe moduły, które mają za zadanie przechwycić promieniowanie słoneczne i część pochłoniętej energii oddać w postaci prądu stałego. Drugim niezbędnym elementem, w który są wyposażone instalacje fotowoltaiczne, jest tzw. falownik lub inwerter będący głównie przekształtnikiem prądu stałego w prąd zmienny. Do zakresu jego działań należy również bardzo wiele innych zadań, związanych z zarządzaniem produkcją prądu, bezpieczeństwem, a także dopasowaniem wytwarzanej energii do sieci energetycznej, do której jest podłączony.

Zakres instalacji fotowoltaicznej

FotowoltaikaFotowoltaika zyskuje coraz większe zainteresowanie z dwóch głównych powodów. Po pierwsze podczas wykonywania inwestycji ekologia zaczyna mieć większe znaczenie niż ekonomia, co oznacza, że inwestorzy zwracają uwagę na inne korzyści niż niska cena początkowa produktu. Po drugie zastosowanie ogniw jest bardzo praktyczne, ponieważ światło słoneczne jest dostępne właściwie w każdym miejscu, co czyni system bardzo skutecznym. Instalacje fotowoltaiczne cały czas są modyfikowane i ulepszane przez specjalistów, dzięki temu są coraz tańsze, a co za tym idzie chętniej stosowane zarówno przez firmy, jak i prywatnych inwestorów.

W naszej firmie w Łodzi pomagamy osobom, które chcą zdecydować się na instalację fotowoltaiki. Nie tylko montujemy instalacje fotowoltaiczne, ale także podpowiadamy, jak zdobyć na nie dofinansowanie. Nasza działalność dotycząca instalacji fotowoltaicznych obejmuje województwo łódzkie – odwiedzamy zarówno Łódź, jak i inne miasta, takie jak Rawa Mazowiecka czy Piotrków Trybunalski, a także wszelkie mniejsze miejscowości.