O firmie

Mamy przyjemność przedstawić Państwu historię i zakres działania naszej firmy.

Spółka jawna SAPRO ENGINEERING w swej obecnej postaci powstała w 2006 roku jako wynik połączenia myśli inżynierskiej i doświadczeń dwóch niezależnych firm działających dotychczas w formie osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą. Firmy te to KLIMA Tomasz Stępień z siedzibą w Stargardzie Szczecińskim oraz SAPRO INŻYNIERIA Rafał Deredas z siedzibą w Łodzi. Właściciele to absolwenci uczelni technicznych - Politechniki Szczecińskiej oraz Politechniki Łódzkiej.
Początki naszej aktywności zawodowej przypadają na rok 1998, kiedy to po latach nauki podjęliśmy pracę w branży sanitarnej. Po kilku latach od zakończenia studiów i zebraniu odpowiednich doświadczeń i wiedzy o rynku w przedsiębiorstwach handlowych i projektowo - wykonawczych, założenie własnej firmy było naturalnym krokiem, który w zamierzeniu miał pozwolić na swobodną realizację własnych pomysłów i możliwość funkcjonowania wg nowoczesnych standardów nie skrępowanych wpływem "starego" systemu pracy. Przez pewien okres działaliśmy całkowicie niezależnie, aż do roku 2002, kiedy nasze drogi się spotkały. Od tego czasu nasza współpraca trwa nieprzerwanie, czego efektem jest dziś wspólna firma pod nazwą SAPRO ENGINEERING R. Deredas, T. Stępień spółka jawna, którą zarejestrowaliśmy w kwietniu 2006 roku w Krajowym Rejestrze Spółek.

SAPRO ENGINEERING realizuje głównie zadania w zakresie projektowania i wykonawstwa instalacji sanitarnych ze szczególnym uwzględnieniem szeroko rozumianego zarządzania klimatem, a więc nowoczesnych systemów grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych (HVAC). Współpracujemy również ze sprawdzonymi firmami branży budowlanej i elektrycznej, co pozwala nam w sposób kompleksowy zrealizować zamierzenia inwestora od etapu projektowego, aż do uzyskania pełnej funkcjonalności obiektu wraz ze wszystkimi uzgodnieniami i pozwoleniami formalnymi.
Posiadamy niezbędną wiedzę i kwalifikacje poparte uprawnieniami budowlanymi. W kontaktach z klientami kierujemy się zasadami kultury osobistej i etyki zawodowej.
Za cel stawiamy sobie uzyskanie satysfakcji klienta, przy jednoczesnym utrzymaniu własnego przekonania o dobrze wykonanej pracy i osiągnięciu możliwie najbardziej efektywnych parametrów pracy instalacji.

Jako ludzie świadomi zagrożeń wynikających z cywilizacyjnego rozwoju świata, zwracamy dużą uwagę na ochronę środowiska naturalnego, dlatego w naszej pracy korzystamy z najnowszych osiągnięć technologicznych w dziedzinie oszczędności energii i, jeśli to tylko możliwe, stosujemy urządzenia odzyskujące ciepło lub korzystające z odnawialnych źródeł energii, dlatego mocno propagujemy instalowanie urządzeń typu pompy ciepła, panele solarne, rekuperatory, itp.


Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do współpracy
mgr inż. Rafał Deredas,   mgr inż. Tomasz Stępień