Uczestniczyliśmy w kolejnym szkoleniu z zakresu pomp ciepła

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym interesującym spotkaniu, które odbyło się w sercu Gdańska.

Kongres podzielony był na dwie, a właściwie nawet trzy części.

Jedna obejmowała certyfikację partnerów handlowych, czyli specjalistycznych firm montujących pompy ciepła. Było to potwierdzenie lub nadanie autoryzacji do montażu urządzeń Alpha InnoTec. Obecni byli również goście z Niemiec, gdzie znajduje się siedziba i zakład produkcyjny pomp ciepła.

Kolejna część spotkania to prezentacja całej gamy nowych produktów połączona ze wstępnym szkoleniem technicznym. Producent stawia na urządzenia z modulacją mocy grzewczej (chłodniczej) i w tym właśnie kierunku poszedł rozwój produktów w typoszeregu pomp ciepła Alpha InnoTec.

Bardzo miłym akcentem kończącym spotkanie była trzecia, ale w pewnym sensie najciekawsza, część kongresu. Mieliśmy mianowicie okazję zwiedzić Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku. Byliśmy tam pierwszy raz, ale po tej wizycie gorąco polecamy każdemu Polakowi (i nie tylko) odwiedziny tego swoistego muzeum. Historia najnowsza naszego kraju pokazana w bardzo nowoczesny, przystępny sposób, ale z mnóstwem oryginalnych eksponatów i zdjęć, a dodatkowo zamknięta w przepięknym architektonicznie obiekcie.